Drukarka do 300 – 500 zł

Drukarka do 300 - 500 złotych

Drukarka

Drukarka w cenie około 300 – 500 zł bez problemu poradzi sobie w zastosowaniach domowych oraz w niewielkim biurze. Producenci tańszych drukarek oferują sprzęt, który sprawdza się w podstawowych zastosowaniach i oferuje stosunkowo niedrogie wydruki. Wśród drukarek z tej półki cenowej znajdziemy zarówno dobre modele laserowe, jak i atramentowe.

Drukarka wielofunkcyjna – na jakie opcje zwracać uwagę?

Drukarki wielofunkcyjne w cenie 300 – 500 zł, to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów drukarek. Oferują one możliwość skanowania i kserowania dokumentów oraz wydrukowania ich na kartkach formatu A4 (często też A3 – warto to sprawdzić, jeżeli potrzebujemy takiej opcji).

Jeśli często skanujemy dokumenty, zwróćmy uwagę na to, jaka jest rozdzielczość skanera oraz prędkość jego działania. Do podstawowych zastosowań, czyli mam na myśli sporadycznych, praktycznie każde urządzenie w tej cenie nas zadowoli.

Jedną z najważniejszych kwestii podczas zakupu drukarki, jest jej obciążalność. Miesięczna ilość wydruków musi być dopasowana do możliwości drukarki, a mała drukarka atramentowa nie sprawdzi się w biurze, w którym ciągle drukuje się nowe dokumenty.

Warto także kupić drukarkę, pozwalającą na korzystanie z wielu różnych gramatur papieru bez obawy, że dojdzie do jego zacięcia. Ten parametr znajdziemy w instrukcji obsługi urządzenia.

Jeśli często drukujesz materiały ze smartfona, ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie drukarki wyposażonej w technologię NFC.

Istotną kwestią jest także wygoda korzystania z drukarki. Niektóre modele są wyposażone w wyświetlacz, na którym można dopasować wszystkie ustawienia.

Drukarka laserowa do 300 – 500 zł

Drukarki w tej cenie to nie tylko atramentówki. Dobra drukarka laserowa do 500 zł, będzie miała większą trwałość od drukarki atramentowej, a także powinna się wyróżnić większym podajnikiem, szybszym działaniem i lepszą wydajnością. Plusem tonerów stosowanych w drukarkach laserowych jest to, że nie zasychają i można je łatwo wymienić.

Drukarki laserowe są także bardziej wyspecjalizowane – najlepiej sprawdzają się do drukowania tekstu, natomiast w mniejszym stopniu do obrazków. Istnieją także kolorowe drukarki laserowe, jednak ich popularność jest niewielka (a cena większa).

Drukarka atramentowa do 300 – 500 zł

Największą zaletą drukarek atramentowych jest niska cena zakupu urządzenia oraz niewielki rozmiar w stosunku do drukarek laserowych. Dobra drukarka atramentowa może (ale nie musi) oferować drukowanie w kolorze. Czynnikiem, który jest decydujący, jeśli chodzi o koszty użytkowania sprzętu, jest cena tuszów. W niektórych drukarkach, koszt jest bardzo wysoki, dlatego warto zwrócić na to uwagę przed zakupem. To jest bardzo częsty błąd, który popełniają klienci.

Producenci drukarek często chwalą się szybkością drukowania stron oraz krótkim czasem, od włączenia drukarki do uzyskania pierwszego wydruku. Naszym zdaniem ten czynnik w zastosowaniach domowych jest kwestią drugorzędną, a znacznie bardziej liczy się jakość i trwałość wydruków oraz brak problemów podczas eksploatacji (no i oczywiście stosunkowo tanie tusze lub zamienniki).

Jeśli zależy Ci jedynie na drukowaniu tekstu, dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie drukarki monochromatycznej. Jest ona znacznie tańsza od drukarki kolorowej i nie wymaga czyszczenia koniecznego przy standardowych drukarkach.

Firmy produkujące drukarki zauważyły, że klienci są sfrustrowani koniecznością dokupowania bardzo drogich tuszów i dlatego pojawiły się w sprzedaży konstrukcje o innej budowie. Drukarki z dolewanymi tuszami pozwalają na bardzo proste dolanie tuszu bezpośrednio do zbiornika tuszu.

Innym rozwiązaniem jest zakup drukarki atramentowej, którą można wyposażyć w tusze producenta o powiększonej pojemności.

Drukarka fotograficzna do 300 – 500 złotych?

Dobra drukarka fotograficzna, pozwala na niedrogie drukowanie zdjęć i innych kolorowych dokumentów. Podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę, podczas wybierania takiego sprzętu, to:

 • Rozdzielczość druku – im jest większa, tym wyraźniejsze staną się fotografie
 • Możliwość podłączenia drukarki przez Wi-Fi – dzięki temu, można drukować z każdego domowego komputera.
 • Duplex – czyli drukowanie dwustronne.

Najlepsze drukarki fotograficzne w cenie do 500 zł oferują możliwość drukowania w czerni i bieli nawet wtedy, gdy skończy się jeden z kolorowych tuszów. W drukarkach fotograficznych, przydatną opcją jest bezramkowy wydruk fotografii. Dzięki niemu, zdjęcia nie mają wokół brzegów białej ramki.

Drukarka do 300 – 500 zł - Ranking 2019

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka do 300 – 500 zł, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

TOP 10 Drukarka do 300 – 500 zł Cena
1Brother Ink Benefit DCP-J100Aktualna Cena
2HP LaserJet Pro M28w (W2G55A)Aktualna Cena
3HP LaserJet Pro M130fw MFP (G3Q60A)Aktualna Cena
4HP OfficeJet 7110 Wide (CR768A)Aktualna Cena
5Brother DCP-L2512DAktualna Cena
6Brother HL-L2352DWAktualna Cena
7Canon Selphy CP1300 (2234C002)Aktualna Cena
8Samsung SL-M2070WAktualna Cena
9HP LaserJet Pro M12w (T0L46A)Aktualna Cena
10Canon PIXMA TS6250 (2986C006)Aktualna Cena

Drukarka do 300 – 500 zł - Opinie i komentarze (3)

 • Piotr
  27 czerwca 2017 o 13:28

  Przedziały cenowe rzeczywiście są różne. Ja ostatnio trafiłam na drukarkę za niecałe 200 zł. Firma HP więc moim zdanie dobry sprzęt. Na razie nie mam z nią żadnych problemów, jest bardzo prosta w obsłudze i działa intuicyjnie.

  Odpowiedz
 • Piotr
  28 maja 2018 o 21:31

  Najlepsza drukarka do 300 – 500 zł? Przedział moim zdaniem odpowiedni, żeby kupić dobry sprzęt, który posłuży długie lata. Sama mam taką drukarkę, którą kupiłam chyba za niecałe 350 zł. Drukarka HP działa bardzo sprawnie już od kilku lat, a jakość druku jest wysoka. Fajnie, że mogę pozwolić sobie na drukowanie w domu, nie muszę wydawać dodatkowych pieniędzy w drukarniach.

  Odpowiedz
 • Piotr
  17 lutego 2019 o 12:06

  Moim zdaniem drukarka do 300 – 500 zł to już dobrej jakości sprzęt. Drukarki takie standardowe można kupić właśnie w tym przedziale cenowym i wybór jest ogromny. Ja zdecydowałabym się na zakup HP – firma bardzo dobra, od wielu lat produkuje świetne drukarki, które bez problemu chodzą w warunkach domowych kilka czy kilkanaście lat.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *