Drukarka do 300 – 500 zł

Drukarka do 300 - 500 złotych

Drukarka

Drukarka w cenie około 300 – 500 zł bez problemu poradzi sobie w zastosowaniach domowych oraz w niewielkim biurze. Producenci tańszych drukarek oferują sprzęt, który sprawdza się w podstawowych zastosowaniach i oferuje stosunkowo niedrogie wydruki. Wśród drukarek z tej półki cenowej znajdziemy zarówno dobre modele laserowe, jak i atramentowe.

Drukarka wielofunkcyjna – na jakie opcje zwracać uwagę?

Drukarki wielofunkcyjne w cenie 300 – 500 zł, to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów drukarek. Oferują one możliwość skanowania i kserowania dokumentów oraz wydrukowania ich na kartkach formatu A4 (często też A3 – warto to sprawdzić, jeżeli potrzebujemy takiej opcji).

Jeśli często skanujemy dokumenty, zwróćmy uwagę na to, jaka jest rozdzielczość skanera oraz prędkość jego działania. Do podstawowych zastosowań, czyli mam na myśli sporadycznych, praktycznie każde urządzenie w tej cenie nas zadowoli.

Jedną z najważniejszych kwestii podczas zakupu drukarki, jest jej obciążalność. Miesięczna ilość wydruków musi być dopasowana do możliwości drukarki, a mała drukarka atramentowa nie sprawdzi się w biurze, w którym ciągle drukuje się nowe dokumenty.

Warto także kupić drukarkę, pozwalającą na korzystanie z wielu różnych gramatur papieru bez obawy, że dojdzie do jego zacięcia. Ten parametr znajdziemy w instrukcji obsługi urządzenia.

Jeśli często drukujesz materiały ze smartfona, ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie drukarki wyposażonej w technologię NFC.

Istotną kwestią jest także wygoda korzystania z drukarki. Niektóre modele są wyposażone w wyświetlacz, na którym można dopasować wszystkie ustawienia.

Drukarka laserowa do 300 – 500 zł

Drukarki w tej cenie to nie tylko atramentówki. Dobra drukarka laserowa do 500 zł, będzie miała większą trwałość od drukarki atramentowej, a także powinna się wyróżnić większym podajnikiem, szybszym działaniem i lepszą wydajnością. Plusem tonerów stosowanych w drukarkach laserowych jest to, że nie zasychają i można je łatwo wymienić.

Drukarki laserowe są także bardziej wyspecjalizowane – najlepiej sprawdzają się do drukowania tekstu, natomiast w mniejszym stopniu do obrazków. Istnieją także kolorowe drukarki laserowe, jednak ich popularność jest niewielka (a cena większa).

Drukarka atramentowa do 300 – 500 zł

Największą zaletą drukarek atramentowych jest niska cena zakupu urządzenia oraz niewielki rozmiar w stosunku do drukarek laserowych. Dobra drukarka atramentowa może (ale nie musi) oferować drukowanie w kolorze. Czynnikiem, który jest decydujący, jeśli chodzi o koszty użytkowania sprzętu, jest cena tuszów. W niektórych drukarkach, koszt jest bardzo wysoki, dlatego warto zwrócić na to uwagę przed zakupem. To jest bardzo częsty błąd, który popełniają klienci.

Producenci drukarek często chwalą się szybkością drukowania stron oraz krótkim czasem, od włączenia drukarki do uzyskania pierwszego wydruku. Naszym zdaniem ten czynnik w zastosowaniach domowych jest kwestią drugorzędną, a znacznie bardziej liczy się jakość i trwałość wydruków oraz brak problemów podczas eksploatacji (no i oczywiście stosunkowo tanie tusze lub zamienniki).

Jeśli zależy Ci jedynie na drukowaniu tekstu, dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie drukarki monochromatycznej. Jest ona znacznie tańsza od drukarki kolorowej i nie wymaga czyszczenia koniecznego przy standardowych drukarkach.

Firmy produkujące drukarki zauważyły, że klienci są sfrustrowani koniecznością dokupowania bardzo drogich tuszów i dlatego pojawiły się w sprzedaży konstrukcje o innej budowie. Drukarki z dolewanymi tuszami pozwalają na bardzo proste dolanie tuszu bezpośrednio do zbiornika tuszu.

Innym rozwiązaniem jest zakup drukarki atramentowej, którą można wyposażyć w tusze producenta o powiększonej pojemności.

Drukarka fotograficzna do 300 – 500 złotych?

Dobra drukarka fotograficzna, pozwala na niedrogie drukowanie zdjęć i innych kolorowych dokumentów. Podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę, podczas wybierania takiego sprzętu, to:

 • Rozdzielczość druku – im jest większa, tym wyraźniejsze staną się fotografie
 • Możliwość podłączenia drukarki przez Wi-Fi – dzięki temu, można drukować z każdego domowego komputera.
 • Duplex – czyli drukowanie dwustronne.

Najlepsze drukarki fotograficzne w cenie do 500 zł oferują możliwość drukowania w czerni i bieli nawet wtedy, gdy skończy się jeden z kolorowych tuszów. W drukarkach fotograficznych, przydatną opcją jest bezramkowy wydruk fotografii. Dzięki niemu, zdjęcia nie mają wokół brzegów białej ramki.

Drukarka do 300 – 500 zł - Ranking 2018

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka do 300 – 500 zł, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

TOP 10 Model (Drukarka do 300 – 500 zł) Cena
1HP OfficeJet 7510 All-in-OneAktualna Cena
2Brother DCP-J100Aktualna Cena
3Brother DCP-1510EAktualna Cena
4OKI C332DN Aktualna Cena
5Brother HL-L2340DWAktualna Cena
6Brother DCP-1612WEAktualna Cena
7HP LaserJet Pro MFP M26AAktualna Cena
8HP LaserJet Pro M130fnAktualna Cena
9Canon Selphy CP1300 Aktualna Cena
10HP OfficeJet 7110 WideAktualna Cena
 • drukarka laserowa do domu
 • urządzenie wielofunkcyjne jakie wybrać
 • drukarka do 500 zł 2017
 • drukarka atramentowa do 300
 • drukarka canon do 500 zł

Drukarka do 300 – 500 zł - Opinie i Komentarze

 • 27 czerwca 2017 o 13:28
  Permalink

  Przedziały cenowe rzeczywiście są różne. Ja ostatnio trafiłam na drukarkę za niecałe 200 zł. Firma HP więc moim zdanie dobry sprzęt. Na razie nie mam z nią żadnych problemów, jest bardzo prosta w obsłudze i działa intuicyjnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *