Urządzenie wielofunkcyjne

urządzenie wielofunkcyjne atramentowe z wifi

Urządzenie wielofunkcyjne Brother

Dobre urządzenie wielofunkcyjne pozwala na skuteczne skanowanie, kopiowanie i drukowanie różnych dokumentów. Najlepiej jest wybrać je w zależności od tego, jakie mamy potrzeby – tani model przeznaczony do domu nie będzie dobrym rozwiązaniem w biurze i odwrotnie. Zatem jakie mamy możliwości i jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać? Podjąć właściwą decyzję może pomóc również ranking urządzeń wielofunkcyjnych publikowany na końcu artykułu.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do intensywnej pracy to sprzęt wyposażony w toner laserowy. Dzięki niemu możesz drukować bardzo dużo dokumentów i nie będziesz miał problemu z wysokimi kosztami.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe jest zwykle nieco droższe niż atramentowe, ale te pieniądze zwracają się już przy zakupie pierwszego wkładu laserowego. Jest on znacznie bardziej opłacalny niż tusze.

Urządzenia tego typu są stosowanie przede wszystkim do wydruku tekstów, natomiast drukowanie zdjęć i innych grafik, nie jest najlepszym wyborem.

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe to takie, które zapewni odpowiedni stosunek ceny zakupu do ceny użytkowania. W biurze najlepiej sprawdzi się bardzo duże urządzenie, z tonerami umożliwiającymi wydrukowanie tysięcy stron.

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe

Jakie urządzenie wielofunkcyjne atramentowe będzie najlepszym wyborem? Niezależnie od tego, czy używasz go w biurze, czy też w domu, wybierz to, które oferuje tanie tusze i możliwość zastąpienia ich odpowiednikami. Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe daje większą swobodę niż laserowe – jeśli producent wyposażył je w opcję druku w kolorze, wydrukujesz na nim także fotografie.

Niestety, drukowanie zdjęć w domu jest wciąż znacznie droższe niż u fotografa, a ich trwałość wydruku jest mniejsza.

Urządzenie wielofunkcyjne A3

Dla wielu osób najlepszym wyborem są urządzenia wielofunkcyjne A3, oferujące wydruk, który jest większy niż standardowy. Dzięki nim możesz bez problemu wydrukować na przykład ogłoszenia lub dyplomy. Urządzenie wielofunkcyjne A3 jest dobre także dlatego, że umożliwia skanowanie większych dokumentów – skaner a4 może na przykład ucinać marginesy w skanowanych dokumentach.

W niektórych zastosowaniach, jak na przykład projektowanie, najlepszym rozwiązaniem jest wybór urządzenia wielofunkcyjnego A3 z opcją drukowania w kolorze.

Urządzenie wielofunkcyjne a Wi-Fi

Obecnie większość drukarek posiada złącze Wi-Fi, które pozwala na przesyłanie do urządzenia dokumentów i drukowanie ich w sieci domowej. Jakie urządzenie wielofunkcyjne Wi-Fi wybrać do biura, a jakie do domu? Naszym zdaniem, do biura najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie o większej wydajności, a do domu – takie, które spełni podstawowe potrzeby.

Urządzenia wielofunkcyjne Wi-Fi można postawić w dowolnym miejscu w domu, dlatego są one znacznie bardziej ustawne. Dzięki nim pozbywasz się z biurka plątaniny kabli, a każda osoba podłączona do sieci może drukować dokumenty ze swojego komputera. To także sposób na drukowanie dokumentów umieszczonych w chmurze, na przykład ze smartfona.

Urządzenie wielofunkcyjne do domu

W domu także wykorzystuje się wszystkie opcje urządzenia wielofunkcyjnego. Dobre urządzenie wielofunkcyjne do domu musi być dopasowane do częstotliwości, z jaką drukujemy. Problem pojawia się często z drukarkami atramentowymi, w których zasychają tusze i trzeba je czyścić.

Ten problem jest nasilony w niektórych modelach urządzeń wielofunkcyjnych, dlatego przed zakupem warto zrobić rekonesans i sprawdzić, czy nie dotyczy to tego modelu, o które nam chodzi. Jeśli w domu drukuje się bardzo dużo dokumentów, lepszym wyborem będzie drukarka laserowa.

Urządzenie wielofunkcyjne do biura

W niektórych biurach urządzenie wielofunkcyjne jest używane od rana do wieczora, dlatego najważniejszymi parametrami są trwałość i cena wydruku jednej kartki. Dobre urządzenie wielofunkcyjne do biura to najczęściej drukarka laserowa wyposażona w bardzo duże tonery, ogromny zasobnik papieru i duplex, czyli samoczynne odwracanie kartek.

Nie mniej ważna jest szybkość działania drukarki i skanera – jeśli za każdym razem pracownik musi czekać minutę na wydrukowanie dokumentu, jego pracodawca traci mnóstwo czasu. Najlepsi producenci oferują także długi serwis sprzętu i możliwość wysłania urządzenia zastępczego, jeśli sprzęt ulegnie uszkodzeniu.

Drukarki laserowe najlepszych firm są bardzo trwałe, dlatego nie brakuje osób kupujących sprzęt poleasingowy. Zakup używanego urządzenia może być znacznie bardziej opłacalny, niż nowego, które kosztuje tyle samo.

Urządzenie wielofunkcyjne do 400, 500 zł

Dobre urządzenie wielofunkcyjne do domu możesz kupić już za 400 złotych, jednak zanim dokonasz zakupu, sprawdź, jak drogie są tusze. W niektórych urządzeniach komplet tuszy kosztuje tyle samo, co samo urządzenie wielofunkcyjne, a producent bardzo dokładnie zabezpiecza się przed tym, by ludzie nie używali zamienników.

Znacznie lepiej jest najpierw zwrócić uwagę na cenę tuszy (tonerów) i dostępność zamienników, a dopiero później na cenę urządzenia. Wiele osób zwraca uwagę jedynie na cenę urządzenia na półce, a gdy w drukarce kończy się tusz i zachodzi konieczność kupna nowego, sprzęt trafia na złom.

Urządzenie wielofunkcyjne - Ranking 2018

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Urządzenie wielofunkcyjne, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

TOP 10 Model (Urządzenie wielofunkcyjne) Cena
1HP OfficeJet 7510 All-in-OneAktualna Cena
2Brother DCP-J105Aktualna Cena
3HP OfficeJet 7612Aktualna Cena
4Brother MFC-J200Aktualna Cena
5HP Officejet Pro 7740 Wide AIOAktualna Cena
6HP DeskJet Ink Advantage 4535Aktualna Cena
7Canon Pixma TR8550Aktualna Cena
8Brother DCP-1510EAktualna Cena
9Epson WorkForce Pro WF-5620DWFAktualna Cena
10Brother DCP-J100Aktualna Cena
 • urządzenie wielofunkcyjne do domu
 • jakie urządzenie wielofunkcyjne do domu
 • urządzenie wielofunkcyjne laserowe do biura
 • urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu
 • urządzenie wielofunkcyjne tanie w eksploatacji 2017

Urządzenie wielofunkcyjne - Opinie i Komentarze (17)

 • 8 lipca 2015 o 21:57
  Permalink

  Moim zdaniem nie ma sensu kupować drukarki do domu. Dobre urządzenia wielofunkcyjne są bardzo tanie i można też znaleźć takie w sensownych rozmiarach. Ja od wielu lat używałem model Brother’a 195C, ale już go niestety nie sprzedają 🙂

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2015 o 18:18
  Permalink

  tak, uzradzeia wielofukcyjne sa zdecydowanie lepszym wyborem do domu niz drukarka, mozna skanowac, faksowac itp. nie tzreba np. chodzic na poczto do znajomych, rodziny, takim urzadzeniem ktore uzywam jest BROTHER DCP-J105 i sprawuje sie swietnie 🙂 teraz jakies promo jest na nie w media expert, wiec moge polecic

  Odpowiedz
 • 16 września 2015 o 17:29
  Permalink

  jest jeszcze te urzadzenie w promocji? wiecie moze czy moge w ciemno isc?

  Odpowiedz
 • 12 października 2015 o 22:00
  Permalink

  Mam złe doświadczenia z drukarkami Cannon Pixma. Dwie już wyrzuciłem po krótkim czasie użytkowania na śmietnik. Mimo że używałem tusze Cannona , to po miesiącu urlopu głowice zasychały i całe urządzenie nadawało się do wyrzucenia, bo koszt naprawy przekraczał opłacalność jej wykonania.

  Odpowiedz
 • 19 października 2015 o 10:30
  Permalink

  Ja polecam urządzenia oki, są świetne i na stronie xeromania można je dostać w leasingu 0%

  Odpowiedz
 • 23 października 2015 o 10:44
  Permalink

  Ja korzystam z takiego urządzenia od wielu lat. Pierwsze kupiłem jeszcze, kiedy chodziłem do szkoły. Wtedy przydawało się nie tylko drukowanie ale też skanowanie. Na studiach mogłem kserować sobie notatki w domu, nie musiałem wydawać dodatkowych pieniędzy na mieście. Jak dla mnie same plusy. Wystarczy tylko wybrać model, który ma tanie tusze lub taki, w którym można używać zamienników.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2015 o 08:32
  Permalink

  Ostatnio szukałem odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego do biura. Nie wiedziałem, że jest to aż tak bardzo problematyczne. Sprzęt jest zazwyczaj bardzo drogi, ale na pewno nie przekłada się to na jego jakość. W końcu zdecydowałem się na dzierżawę (www.biuro-styl.com.pl/) czegoś, co w pełni spełnia moje oczekiwania i przynajmniej wiem za co płacę.

  Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2016 o 20:23
  Permalink

  Jakie dobre zamienniki proponujecie? Chodzi mi o tonery?

  Odpowiedz
 • 15 maja 2016 o 19:53
  Permalink

  Canon nie robi drukarek godnych uwagi. Tusze sa drogie i urzadzenia sie psuja czesto. O wiele lepsze z punktu widzenia urzytkownika dowowego sa drukarki epson z osobnymi tuszami ktore sie latwo nabija a glowice sie nie psuja gdy od czasu do czasu uzywane.

  Odpowiedz
 • 30 maja 2016 o 00:57
  Permalink

  Spróbuj Active Jet, na rynku to jedne z lepszych zamienników, sprawdź tylko czy będą pasować do twojej drukarki.

  Odpowiedz
 • 6 czerwca 2016 o 14:55
  Permalink

  Też uważam, że leasing w przypadku sprzętu do biura zawsze warto rozważyć. Nie mówię, że to zawsze lepsze rozwiązanie, ale zawsze trzeba się nad nim zastanowić. Sama załoga zwykle nie potrafi tego zrobić jak się należy, dlatego dobrze jest przy tym korzystać z audytu usługodawcy zewnętrznego, np. A4 Polska. Jak ktoś myśli, że po co firma, sam może to zrobić, to serio mocno się myli. Znam dobrze przypadek, gdzie szef był taki pewny siebie, przeprowadził własne analizy i koleżanka z działu księgowego potem przyznała, że koszty obsługi sprzętu drukującego się od tamtej pory zwiększyły.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2016 o 21:06
  Permalink

  Do mojej drukarki pasują właśnie ActiveJety, mam toner i jestem mega zadowolona.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2016 o 00:30
  Permalink

  Muszę tylko sprawdzić czy pasują do mojej drukarki.

  Odpowiedz
 • 26 września 2016 o 14:13
  Permalink

  “Zakup używanego urządzenia może być znacznie bardziej opłacalny, niż nowego, które kosztuje tyle samo” – ???
  Jeśli chodzi o dylemat kupno czy dzierżawa, to nigdy nie optujemy tylko za jednym rozwiązaniem. Punktem wyjścia zawsze powinien być audyt środowiska biurowego. Decyzja o formie zaopatrzenia się w sprzęt powinna być dopiero kolejnym krokiem.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2017 o 13:52
  Permalink

  jAK KTOŚ PISZE “mega”- TO ZNACZY ŻE JEST SIUSIUMAJTKIEM, I TYLE.To zwrot małolatów- a nie ludzi powaznych.

  Odpowiedz
 • 6 marca 2017 o 19:17
  Permalink

  W moim rankingu urządzeń wielofunkcyjnych wygrywa zdecydowanie Brother, sensowna cena za drukarkę i niedrogie zamienniki.

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2017 o 12:37
  Permalink

  Mi zdecydowanie bardziej się opłacało wydzierżawić kserokopiarke niż ją kupić. Płace 150 zł miesięcznie i nie obchodzi mnie nic poza papierem. Firma przyjeżdża robi serwisy, wkłada tonery. 10 Letnia maszyna śmiga w idealnej jakości.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *