Drukarka do biura

drukarka do biura

Drukarka do biura

Biuro bez drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego jest jak żołnierz bez karabinu. Mimo cyfryzacji dokumentów druk ma się dobrze, a posiadanie dobrej, niezawodnej i stosunkowo taniej w eksploatacji drukarki w biurze jest koniecznością.

Nie wiesz jaka drukarka do biura będzie najlepsza? Postawić na laserową, atramentową a może igłową? Monochromatyczną czy kolorową? Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia? W artykule odpowiemy na każde z tych pytań.

Drukarka do biura atramentowa, laserowa czy igłowa?

Wybór uzależniony jest przede wszystkim od planowanych zastosowań urządzenia drukującego. Jeżeli prowadzisz małą firmę i zależy Ci na jakości wydruku, wybierz kolorową drukarkę atramentową. W przypadku większych firm świetnie sprawdzają się monochromatyczne drukarki laserowe, których jakość wydruku i szybkość działania stoi na wysokim poziomie. Drukarki igłowe są specjalistycznymi urządzeniami służącymi do druku faktur czy wykresów. Wykorzystuje się je w magazynach, halach i innych miejscach, gdzie stawia się na szybkość i niezawodność, kosztem jakości wydruku.

Drukarki atramentowe z reguły drukują wolniej od laserowych, a drukowany tekst prezentuje się nieco gorzej, poza tym koszt druku czarno-białego jest nieco wyższy niż w przypadku drukarek laserowych. Dobre drukarki atramentowe mają jednak sporo zalet. Są zdecydowanie tańsze w zakupie niż drukarki laserowe, wydruk w kolorze jest tańszy od kolorowego druku na drukarce laserowej, są cichsze, mniejsze i zużywają mniej prądu.

Drukarka atramentowa do biura – RANKING

Ranking Drukarka do biura atramentowa Producent Cena
1Brother DCP-J105BrotherAktualna Cena
2Brother MFC-J2330DWBrotherAktualna Cena
3Brother DCP-T500WBrotherAktualna Cena
4HP DeskJet GT 5820 AiOHPAktualna Cena
5HP OfficeJet 7612HPAktualna Cena

Drukarki laserowe charakteryzują się dużymi kosztami eksploatacji. Poza tym koszt ich zakupu jest znacznie większy niż w przypadku drukarek atramentowych. Mają większe rozmiary, są głośniejsze i zużywają więcej prądu. Niewątpliwymi zaletami drukarek laserowych jest szybkość wydruku, świetna jakość druku, niskie koszta druku czarno-białego. Poza tym są zdecydowanie wydajniejsze od drukarek atramentowych.

Drukarka laserowa do biura – RANKING

Ranking Drukarka do biura laserowa Producent Cena
1Brother DCP-1622WEBrotherAktualna Cena
2OKI C532DN OKIAktualna Cena
3Brother HL-3140CWBrotherAktualna Cena
4Brother HL-L6400DWBrotherAktualna Cena
5Brother HL-3170CDWBrotherAktualna Cena

Drukarki igłowe stosowane są w specjalistyczny sposób, są bardzo głośne i oferują kiepskiej jakości wydruk. Jednak szybkość wydruku (nawet kilka kopii jednocześnie), ekstremalnie niskie koszty eksploatacji oraz niezawodność sprawiają, że chętnie wykorzystuje się je przy druku faktur, paragonów i potwierdzeń magazynowych.

Drukarka do biura – format wydruku i skanowania

W przypadku biur rachunkowych i przy standardowym wykorzystywaniu urządzenia, w zupełności wystarczy wydruk w formacie A4 (297 x 210 milimetrów). W przypadku średnich i większych firm warto zastanowić się, czy potrzebujemy druku w formacie A3. Format ten często wykorzystywany jest do druku broszur, ogłoszeń, zestawień czy plakatów.

Robocza powierzchnia skanowania urządzeń pracujących w formacie A4 często jest nieznacznie ucięta, co w przypadku pracy z tekstowymi dokumentami A4 nie stanowi problemu. Jednak skanowanie obrazków lub ilustracji zajmujących pełny arkusz A4, może spowodować ich obcięcie. W tym przypadku warto się zabezpieczyć i wybrać urządzenie pracujące w formacie A3.

Drukarka do biura – rozdzielczość wydruku i skanowania

Obecnie standardem jest rozdzielczość 600 dpi, która spokojnie wystarczy przy skanowaniu i drukowaniu większości dokumentów. W przypadku gdy chcemy powiększyć zeskanowany uprzednio dokument i wydrukować go w większym formacie, warto zaopatrzyć się w urządzenie, które pracuje z rozdzielczością 1200 dpi. Wybór nieco większej rozdzielczości wydruki i skanowania otworzy nam furtkę do modyfikacji dokumentów o lepszej jakości.

Koszt druku

Obecnie panujący trend, który mówił o tańszej eksploatacji laserowych drukarek, odchodzi powoli do lamusa. Producenci najlepszych drukarek atramentowych poczynili w ostatnim czasie ogromne postępy, dzięki czemu różnica w koszcie druku drukarką atramentową a laserową zaciera się. Ten parametr nie powinien decydować o wyborze drukarki laserowej lub atramentowej, a powinien jedynie pełnić funkcję informującą.

Szybkość wydruku

Jeśli prowadzimy biuro, które codziennie drukuje i skanuje ryzę papieru, szybkość druku ma istotne znaczenie. Jeśli natomiast drukujemy raptem po 20-50 stron dziennie, nie warto ścigać się z czasem. Kiedyś drukarki laserowe wiodły prym w szybkości druku, obecnie różnica w prędkości zadrukowywania stron między drukarkami atramentowymi i laserowymi jest minimalna.

Funkcja dupleks

Jest to inaczej automatyczny druk dwustronny. Dupleks znacząco zwiększa szybkość oraz komfort drukowania dokumentów dwustronnych. Jeżeli często pracujesz z takimi dokumentami, ta funkcja obowiązkowo powinna znaleźć się w Twoim urządzeniu drukującym.

Praca sieciowa

Obecnie biurowe urządzenie drukujące wyposażone w port Ethernet oraz Wi-Fi to absolutne minimum. Dzięki połączeniu drukarki, komputerów i innych urządzeń w biurze z siecią, nie tylko ograniczymy kilometry plączących się kabli, ale również usprawnimy proces wymiany danych między poszczególnymi urządzeniami. Druk może odbywać się bez odchodzenia od komputera.

Ciekawym rozwiązaniem jest zdalne drukowanie dokumentów za pomocą podłączonego do sieci tabletu, laptopa czy za pomocą smartfona będąc poza biurem, dzięki czemu udostępnimy współpracownikom zestawienia, raporty i wykresy będąc w domu, w drodze do pracy czy na wakacjach.

Drukarka do biura - Ranking 2018

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka do biura, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

TOP 10 Model (Drukarka do biura) Cena
1Brother MFC-J2330DWAktualna Cena
2Brother DCP-9020CDWAktualna Cena
3Brother HL-3140CWAktualna Cena
4HP Color LaserJet Pro M281fdwAktualna Cena
5HP LaserJet Pro MFP M477fdwAktualna Cena
6Canon i-Sensys MF244DWAktualna Cena
7Brother HL-L6400DWAktualna Cena
8HP OfficeJet 202Aktualna Cena
9Brother HL-3170CDWAktualna Cena
10Brother MFC-J3930DWAktualna Cena
 • drukarka laserowa do biura
 • drukarka atramentowa do biura
 • drukarka do malej firmy forum 2018

Drukarka do biura - Opinie i Komentarze (2)

 • 10 marca 2016 o 11:18
  Permalink

  W naszym biurze ostatnio pojawiła się niewielka drukarka HP i byłam zaskoczona, że taka moc może być zamknięta w tak niewielkim urządzeniu. Wszyscy kojarzymy drukarki, które stoją w biurach 🙂 U nas mieści się na biurku i jeszcze fajnie wygląda. Nowoczesność jest super, szczególnie w sprzęcie biurowym.

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2016 o 10:50
  Permalink

  U nas w biurze są dwie drukarki. Jedna atramentowa, druga laserowa. Ja drukuję od pewnego czasu tylko na laserowej. Widać różnicę w druku, a tym bardziej w obsłudze, laserowa jest bardziej “żywa”, nie trzeba się martwić o wymianę toneru, bo to bardzo wydajne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *