Drukarka do zdjęć

drukarka do zdjęć canon

Jeśli uwielbiasz robić zdjęcia, możesz być zdziwiony po odebraniu zdjęć od fotografa. Często zmieniają oni nasycenie fotografii ich kontrast i kolorystykę, dlatego zdjęcia nie odpowiadają Twoim potrzebom. Wielu z nas nie lubi chodzić do fotografa, szczególnie wtedy, gdy do wydrukowania jest ich tylko kilka. Z tego powodu, drukarka do zdjęć jest wciąż dobrym wyborem. Dzięki niej, zdjęcia otrzymujesz od razu i możesz wybrać duży lub mały format.

Drukarka laserowa do zdjęć

Drukarki tego typu nie dorównują jakością zdjęć drukarkom atramentowym, jednak może się przydać wtedy, gdy nie zależy Ci zbytnio na jakości fotografii i chcesz zaoszczędzić pieniądze. Problem polega na tym, że poszczególne kolory są dostępne w proszku, a nie płynie, tak, jak w drukarce atramentowej. Z tego powodu przejścia kolorów są mniej płynne. Minusem jest też niewielka rozdzielczość drukarki i niewspółpracowanie z grubszymi papierami.

Niektóre drukarki laserowe, używane wraz z odpowiednim papierem, pozwalają na wydrukowanie zdjęć bardzo wysokiej jakości.

Drukarka atramentowa do zdjęć

Tutaj miłośnicy fotografii będą mieli największe pole do popisu. Drukarki fotograficzne najczęściej posiadają dopisek „photo” i posiadają większą ilość tuszy (od 4 do 8), co zapewnia jeszcze lepsze przejścia tonalne. Drukarka powinna zapewniać możliwość drukowania z aparatu fotograficznego, przydaje się także ekran LCD (ale nie jest konieczny) i przystawka do drukowania na płytach.

Kupując drukarkę z myślą o zdjęciach, sprawdź, jakie formaty obsługuje. Dobrym rozwiązaniem jest wybór drukarki, która pozwala na drukowanie w formacie A3.

Liczy się także szybkość drukowania zdjęć – jeśli drukarka działa bardzo wolno, a do wydrukowania czeka kilkaset zdjęć, użytkownik będzie się denerwował.

Profesjonalna drukarka do zdjęć

Drukarka dla profesjonalisty zapewnia wyższą jakość zdjęć i jest ekonomiczna. Powinna ona oferować drukowanie na różnych papierach (także o większych wymiarach), a także na innych materiałach (płótno, sztywna płyta).

Profesjonalne drukarki fotograficzne są przystosowane do pracy w warunkach dużego obciążenia i wymagają rzadszej konserwacji, niż sprzęt do użytku domowego. Ich najważniejszą cechą jest trwałość wydruków – mogą one przetrwać bez płowienia przez wiele lat.

Profesjonalna drukarka do zdjęć oferuje naturalne kolory i gładkie przejścia tonalne – tego efektu zwykle nie da się osiągnąć w zwykłej drukarce i dlatego profesjonalne zdjęcia od razu można odróżnić od amatorskich. Osiąga się to dzięki odpowiednim tuszom. Dobra drukarka oferuje niezawodną jakość wydruku – nie można go usunąć z wydruku nawet wtedy, gdy staramy się to zrobić celowo. Koszt wydruku jest znacznie niższy, niż w amatorskich drukarkach, bo taki sprzęt ma znacznie większe pojemniki.

Profesjonalne modele to także drukarki termosublimacyjne.

Mini drukarka do zdjęć

To dzisiejszy odpowiednik aparatów Polaroid (ta firma produkuje także mini drukarki do zdjęć). Drukarki tego typu są jeszcze mało rozpowszechnione w Polsce. Ich wymiary są mniejsze od kasety wideo, a w niektórych modelach nie ma konieczności wymiany tuszy. Zdjęcia drukuje się na specjalnym papierze.

Niektóre mini drukarki posiadają złącze bezprzewodowe, które ułatwia komunikację z telefonami, a większość pozwala na korzystnie ze standardu PictBridge. Taka drukarka jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz od razu podzielić się zdjęciami z innymi osobami.

Drukarka do zdjęć dowodowych (legitymacyjnych)

Zdjęcia tego typu muszą mieć bardzo wysoką jakość i nie mogą się wycierać ani blaknąć – w praktyce te założenia spełniają jedynie drukarki termosublimacyjne. Dzięki tworzeniu profili ICC można uzyskać odbitki o naturalnej kolorystyce.

Większość osób, które zawodowo zajmują się robieniem fotografii dowodowych, korzysta z oryginalnych materiałów, które dają gwarancję, że zdjęcia zachowają wyrazistość przez lata. Drukarka termosublimacyjna (DNP) nakłada na fotografie kilka warstw, które zabezpieczają je przed rozmyciem. Drukarki tego typu mają zwykle znacznie większą trwałość od innych drukarek, ponieważ wykorzystywane są do celów finansowych.

Drukarka do zdjęć czarno białych

Niestety, ale do takiej fotografii i tak najlepszym wyborem jest drukarka fotograficzna z kolorowymi tuszami. Drukarki czarno-białe mają zwykle znacznie niższą rozdzielczość i nie są dostosowane do drukowania na papierze fotograficznym, co dyskwalifikuje je do takiego użycia.

Bardzo dobrze sprawdzają się drukarki z szarym tuszem, który schodzi najczęściej podczas drukowania takich fotografii. Warto zwrócić uwagę na to, czy drukarka będzie działała dalej wtedy, gdy zabraknie w niej jednego tuszu.

Dobra drukarka do zdjęć czarno-białych musi zapewniać wzorową dynamikę tonalną i płynne przejście kolorów od czerni do bieli. Gradienty kolorowe są także ważne, bo zwykle fotograf nie robi wyłącznie czarno-białych zdjęć.

Dużą wadą niektórych drukarek jest to, że wydruki nigdy nie są idealnie czarno-białe – w pewnych miejscach pojawiają się delikatne kolory. Dla wielu fotografów dyskwalifikuje to drukarkę.

Drukarka do zdjęć - Ranking 2019

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka do zdjęć, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

RankingDrukarka do zdjęćProducentCena
1Brother DCP-J105 (DCPJ105YJ1)BrotherAktualna Cena
2HP Deskjet 2630HPAktualna Cena
3Canon Pixma MG5750 (0557C006AA)CanonAktualna Cena
4Brother MFC-J200BrotherAktualna Cena
5Canon Pixma TS3151 (2226C026AA)CanonAktualna Cena
6HP DeskJet 2620 (D4H21B)HPAktualna Cena
7Brother MFC-T910DW (MFCT910DWAP1)BrotherAktualna Cena
8Epson ITS L382 (C11CF43402)EpsonAktualna Cena
9Epson EcoTank L3151 (C11CG86406)EpsonAktualna Cena
10HP DeskJet Ink Advantage 3639 (DeskJet 3639)HPAktualna Cena

Drukarka do zdjęć - Opinie i komentarze (6)

 • Piotr
  23 października 2015 o 10:37

  Od pewnego czasu robię zdjęcia zawodowo i muszę przyznać, że taka drukarka to wybawienie. Nie każdy chce mieć zdjęcia wydrukowane, jednak niektórzy tego oczekują a nie chcą wydawać dużych pieniędzy na wydruk. Więc mogę to zrobić sama, w swoim domu i mogą od razu zobaczyć efekt naszej wspólnej pracy. Naprawdę fajne rozwiązanie, szczególnie, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na taki sprzęt.

  Odpowiedz
 • Piotr
  10 marca 2016 o 11:13

  Kupiłam taką drukarkę, żeby móc pokazać szybko zdjęcia moim klientom. Działa bardzo prosto, szybko drukuje i co najważniejsze nie zacina się. Mam drukarkę do zdjęć firmy Canon, z dobrym papierem drukuje naprawdę fajne zdjęcia, dobre jakościowo i nie zmienia kolorów, więc warto się nad nią zastanowić. Nie jest to też duża drukarka, więc wszędzie bez problemu się zmieści.

  Odpowiedz
 • Piotr
  6 marca 2017 o 17:04

  Ile kosztuje tusz?

  Odpowiedz
 • Piotr
  26 kwietnia 2017 o 17:38

  O jakiej drukarce piszecie. Podane jest 10 drukarek

  Odpowiedz
 • Piotr
  22 sierpnia 2017 o 13:27

  O tej czarnej.

  Odpowiedz
 • Piotr
  17 lutego 2019 o 12:11

  Od kiedy robię zdjęcia i pracuję z ich wykorzystaniem, to kupiłam sobie drukarkę do zdjęć. Wybrałam Epson EcoTank ITS L3070, bo w ogóle uważam, że ta firma robi bardzo dobry sprzęt tego typu. Mój Epson działa bardzo szybko, pięknie drukuje kolory i wygląda też estetycznie więc bez problemu może stać na zewnątrz.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *