Drukarka przenośna

Drukarka przenośna mobilna

drukarka przenośna HP

Drukarki mobilne są używane przede wszystkim przez handlowców. Przenośna budowa drukarek i wbudowany akumulator sprawiają, że można je schować do torby lub plecaka i następnie szybko wydrukować fakturę lub inne dokumenty. Do tej kategorii należą także drukarki fotograficzne.

Największą zaletą tych drukarek jest właśnie mobilność i możliwość wydrukowania dokumentu w dowolnym miejscu.

Drukarka przenośna A4

Większość drukarek przenośnych oferuje wydruki w formacie A4. Nie zapomnij sprawdzić, czy Twoja drukarka jest odporna na wstrząsy – urządzenie wykonane z cienkiego plastiku nie będzie dobrym wyborem. W tym formacie drukują także drukarki fotograficzne, ale w ich przypadku znacznie częściej wykorzystuje się format 10 na 15. Z oczywistych względów drukarka mobilna nie ma możliwości drukowania kartek A3 – byłaby wtedy za duża.

Przenośne drukarki fotograficzne są wybierane dość rzadko z uwagi na wysoki koszt wydruku.

Rynek drukarek przenośnych nie jest wcale zdominowany przez modele atramentowe – można równie dobrze kupić elegancką drukarkę, która będzie oferowała możliwość wydruku laserowego z zachowaniem jego wszystkich zalet. Takie drukarki są wyposażone przeważnie w akumulator, który pozwoli na korzystanie z drukarki w miejscu bez gniazdek elektrycznych.

Drukarka przenośna Wi-Fi

Drukarki przenośne mogą służyć także jako urządzenia do używania w domu, dlatego przydatną opcją jest możliwość podłączenie jej do sieci Wi-Fi. Przez to, nie będziemy mieli problemu z drukowaniem bezprzewodowym. Jeśli fotografujesz i chcesz od razu drukować fotografie, możesz podłączyć aparat przez sieć lub skorzystać z wejścia na kartę pamięci (albo port USB).

Wśród mini drukarek znajdziesz zarówno urządzenia czarno-białe, jak i kolorowe. Gdy zależy Ci na jakości wydruków, sprawdź, jak duża jest jej rozdzielczość i jak drogie są oryginalne tusze. Często jest tak, że drukarka najlepiej współpracuje właśnie z tonerami producenta, a w przypadku małych drukarek, zamienników jest niewiele. Gdy drukujesz dużo dokumentów, warto sprawdzić to przed zakupem, w przeciwnym razie okaże się, że drukarka jest bardzo droga w utrzymaniu.

Drukarka przenośna Bluetooth

Większość drukarek przenośnych łączy się z komputerami właśnie za pomocą Bluetooth, co umożliwia drukowanie bez używania kabla. Łączność z siecią Wi-Fi jest przydatna, ale nie jest to decydujący czynnik. Ponieważ drukarka tego typu jest używana do pojedynczych dokumentów, warto sprawdzić, jak długo trwa wydrukowanie pierwszej strony.

Bardzo przydatną opcją w drukarce z akumulatorem (a do tej klasy należy większość drukarek przenośnych), jest automatyczne wyłączanie drukarki, gdy jest ona bezczynna przez dłuższy czas. Dzięki temu oszczędzamy baterię. Drukarka przenośna Bluetooth może się łączyć nie tylko z laptopem, ale także ze smartfonami. Jeśli masz komputer stacjonarny i chcesz go używać od czasu do czasu także z drukarką przenośną, sprawdź, czy ma moduł Bluetooth. Bardzo często trzeba go dokupić osobno, lub połączyć się z drukarką za pomocą staromodnego kabla.

Drukarka przenośna cena

Drukarki przenośne są droższe od stacjonarnych, a ich wybór jest wciąż niewielki. Drukarka przenośna z akumulatorem kosztuje około 1000 złotych, a na jednym ładowaniu można wydrukować na niej około 500 stron. Kupując taką drukarkę, nie zapomnij o przymierzeniu jej do torby. Taka drukarka waży około 2 kilogramów i noszenie jej na ramieniu nie zawsze jest wygodne.

Za przenośne modele można uznać wiele modeli fotograficznych, jednak nie zawsze sprawdzają się one w zastosowaniach handlowych. Koszt wydruku jednej kartki jest w nich najdroższy – materiały eksploatacyjne są drogie i mają małą pojemność.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na niewielkich rozmiarach drukarki i drukujesz wyłącznie dokumenty, dobrym wyborem jest drukarka termiczna. Drukarki tego typu są bardzo drogie (około 2700 złotych), ale ich wielkość można porównać do tonera z dużej drukarki. Waga nie przekracza pół kilograma, a sprzęt działa na takiej samej zasadzie, jak drukarki w sklepach – papier po podgrzaniu zaczernia się. Minusem tej technologii jest bardzo wysoki koszt papieru i szybkie blaknięcie wydruków. Wszystko to jest rekompensowane niesamowitym wyglądem i wygodą – to jedyny rodzaj drukarki, który nie będziemy zostawiali w samochodzie.

Podsumowanie

Drukarki przenośne są bardzo przydatne wtedy, gdy trzeba wydrukować dokumenty i nie jesteśmy pewni, czy klient będzie miał własną drukarkę. Technologia rozwija się i najmniejsze drukarki ważą dziś zaledwie pół kilograma.

Można powiedzieć, że już niedługo popyt na takie urządzenia spadnie, ponieważ większość dokumentów (na przykład faktury czy specyfikacje) wystawia się w formie plików PDF i przesyła bezpośrednio na komputer klienta. Obecnie jest jeszcze wiele sytuacji, gdy dokument papierowy ma znaczenie i dlatego drukarki przenośne są poszukiwanym towarem.

Miejmy nadzieję, że ceny takich drukarek i materiałów eksploatacyjnych wkrótce spadną – dziś są one odwrotnie proporcjonalne do ich rozmiarów.

Drukarka przenośna – Ranking

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka przenośna, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

TOP 5Model (Drukarka przenośna)ProducentCena
1.Epson WF-100WEpsonAktualna Cena
2.Drukarka Brother PJ-722BrotherAktualna Cena
3.Canon Pixma iP110CanonAktualna Cena
4.HP OfficeJet 202HPAktualna Cena
5.Brother PJ-763BrotherAktualna Cena

Drukarka przenośna - Opinie i komentarze (5)

 • Piotr
  13 sierpnia 2015 o 18:22

  Drukarka to w moim domu podstawowy sprzęt. Kiedyś nie była tak intensywnie używana ale odkąd dziecko poszło do szkoły to bardzo się przydaje. Często drukujemy dodatkowe materiały do nauki i to jest bardzo wygodne. Fajne są te drukarki przenośne ze względu na gabaryty bo jednak normalna zajmuje sporo miejsca. Powiem tak- bez drukarki ciężko mi w tej chwili wyobrazić sobie życie i nie wyobrażam sobie biegania codziennie do punktu by wydrukować cokolwiek.

  Odpowiedz
 • Piotr
  23 października 2015 o 10:41

  Nie wiedziałam, że istnieją takie drukarki przenośne. Dla mnie byłoby to dobre rozwiązanie bo bardzo często zmieniam miejsce pracy a jazda i przenoszenie dużego sprzętu jest bardzo kłopotliwe. Brakowało mi właśnie czegoś takiego, musze niedługo rozejrzeć się po sklepach i sprawdzić jaką drukarkę mogłabym kupić.

  Odpowiedz
 • Piotr
  21 lutego 2018 o 13:28

  Używa PocketJet od Bother, a papier nie jest aż taki drogi a jeśli jest w segregatorze ma gwarancje 5 lat przechowywania. Koszt druku jest porównywalny bo nie kupujemy tuszu. Nosze ją w torbie zawsze. Klienci są w szoku widząc takie maleństwo jak drukuje z laserowa jakością strony idealnie czarne i bardzo ostre linie. Wczesniej uzywalem HP 100, teraz powiem wam, ze jest to ciezki klamot i dot tego wydrukuje na tuszu max 200stron a na baterii max 20-30.

  Odpowiedz
 • Piotr
  17 lutego 2019 o 12:29

  Cieszę się, że trafiłam na ten artykuł, ponieważ drukarka przenośna jest mi niezbędna. Pracuję pół na pół w domu i w biurze. Muszę mieć swoją drukarkę (mnie też to dziwi) i ta przenośna bardzo by się u mnie sprawdzała. Teraz tylko muszę wybrać model i jutro iść kupić. Jestem ciekawa co będzie w sklepach, ale po przeczytaniu wiem, co jest i powinno być dla mnie ważne.

  Odpowiedz
 • Piotr
  18 lutego 2019 o 22:01

  Epson jest do niczego. Niestety.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *