Drukarka A3

drukarka a3

Drukarka z A3

Drukarki A3 są wybierane przede wszystkim jako urządzenie do firm, które zajmują się projektowaniem i grafiką. Taka drukarka jest dobrym wyborem także wtedy, gdy zachodzi konieczność wydrukowania ogłoszeń, ponieważ na formacie A3 prezentują się one znacznie lepiej.

Drukarka laserowa A3

Drukarki laserowe A3 pozwalają na stosunkowo tanie wydruki, ponieważ koszt wymiany tonera jest tańszy, niż tuszy o małej pojemności. Drukarka powinna odznaczać się wysoką jakością wydruku, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał się denerwować z powodu rozmywających się liter. Przed zakupem koniecznie sprawdź, jak drogie są tonery i jak długo trwa wydruk. Przy dużym formacie czekanie na wydrukowanie całej strony jest wyjątkowo denerwujące. Najlepsze drukarki laserowe A3 drukują nawet 30 i więcej stron na minutę.

Najdroższe są drukarki laserowe A3 z możliwością druku w kolorze, ale dzięki nim można uzyskać bardzo efekt nawet na zwykłym papierze. Są one niezastąpione na przykład w pracy architekta lub projektanta ogrodów.

Drukarka atramentowa A3

Drukarki atramentowe A3 będą tańsze, od modeli laserowych – ich ceny zaczynają się od około 500 złotych. Bardzo ważnym parametrem jest jakość wydruku na różnych rodzajach papieru – zwykle drukarka daje lepsze rezultaty wtedy, gdy używamy papieru fotograficznego.

Gdy drukarka będzie wykorzystywana bardzo często w dużym biurze, trzeba zwrócić uwagę na to, jak wygląda jej podłączenie do kilku komputerów. Najbardziej komfortowe jest podłączenie drukarki do Wi-Fi (jeśli posiada taką opcję), ale drukarka musi wtedy mieć możliwość zdalnego uruchomienia.

Liczy się też ekonomiczność użytkowania – niektóre drukarki są bardzo tanie, ale użytkownik żałuje ich zakupu wtedy, gdy skończą się niewielkie tusze startowe.

Drukarka A3 kolor

W tym segmencie można wybrać zarówno drukarkę atramentową, jak i laserową. Niezależnie od tego, jaką drukarkę wybierzesz, zwróć uwagę na dostępność materiałów eksploatacyjnych – w przypadku drukarek kolorowych są one znacznie droższe, niż przy czarno-białych.

Być może najbardziej opłaci się zakup drukarki kolorowej, do której można wstawić tanie zamienniki. Podobnie, jak w przypadku innych drukarek, warto zwrócić uwagę na konfigurację Wi-Fi (jeśli drukarka posiada odbiornik). W niektórych modelach jest to znacznie bardziej skomplikowane, niż w innych.

Dobra drukarka atramentowa tego typu powinna mieć wszystkie tusze w osobnych kasetach, co pozwala na znaczne oszczędności. Drukarki laserowe oferujące drukowanie w kolorze działają znacznie szybciej od atramentowych, a wydruk jet równie trwały.

Drukarka A3 do biura

Drukarka A3 jest wszechstronniejsza od zwykłego modelu A4, ponieważ dzięki niej można wydrukować także ogłoszenia i niewielkie plakaty. W biurze najlepiej sprawdzają się drukarki laserowe, które są tańsze w użytkowaniu przy dużej ilości wydruków.

Niezastąpionym dodatkiem jest skaner i możliwość kserowania dokumentów. Skaner A3 jest bardzo przydatny, bo nie ucina marginesów w skanowanych materiałach. Skaner powinien działać jak najszybciej i oferować dostosowanie do potrzeb użytkownika z poziomu drukarki. Niektórzy producenci oferują dziwną opcję, która polega na tym, że gdy skończy się tusz, skaner przestaje działać. W biurze konieczny jest duplex, który zmniejsza

Najtańsze drukarki A3 oferują bardzo wolny wydruk, co może być kłopotliwe przy dużej ilości plików.

Drukarka A3 do zdjęć

Profesjonalni fotografowie wybierają drogie drukarki atramentowe, które oferują najwyższą jakość druku. Do zdjęć najlepiej jest wybrać drukarkę wykorzystującą 5 lub więcej kolorów tuszy, dzięki czemu kolory będą wyglądały naturalniej.

Jedynym minusem drukarki laserowej jest to, że będzie oferowała gorszą jakość fotografii. Laser wygrywa z drukarkami atramentowymi, gdy drukujemy na zwykłym papierze, natomiast gdy chodzi Ci o drukowanie zdjęć z wakacji na zwykłym papierze, najlepszym wyborem jest drukarka atramentowa. Zdjęcia z drukarki a3 prezentują się znacznie lepiej niż mniejsze formaty i można na nich zobaczyć więcej szczegółów.

Gdy priorytetem jest idealne odwzorowanie kolorów, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z oryginalnych tuszy producenta drukarki. Dzięki temu mamy pewność, że kolor będzie taki sam na monitorze (o ile został odpowiednio skalibrowany) i na wydruku.

Drukarka A3 dla architekta

Jedną z grup odbiorców drukarek A3 są architekci. W takiej pracy bardzo przydaje się skaner i kopiarka, dlatego drukarka powinna być wyposażona w te opcje. Obciążenie w tej pracy nie jest zwykle duże, dlatego drukarka nie musi odznaczać się wybitną trwałością.

Osoby, które chcą zaoszczędzić pieniądze na drukarce a3, powinny wybrać model atramentowy – będzie ona tańsza. Architekci zwykle wybierają drukarki kolorowe i w ich przypadku wymiana kompletu tuszy nie wiąże się z tak dużym wydatkiem, jak przy drukarce laserowej. Wydruki na zwykłym papierze mogą wyglądać gorzej niż z drukarki laserowej.

Można brać pod uwagę także zakup drukarki laserowej, która działa bez problemu wtedy, gdy używamy zwykłego papieru.

Bardzo ważnym parametrem jest rozdzielczość drukarki – podczas projektowania często wykorzystuje się cienkie linie wektorowe, które podczas wydruku na gorszej drukarce mogą być rozmyte.

Drukarka A3 - Ranking 2019

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka A3, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

RankingDrukarka A3ProducentCena
1Brother DCP-J105 (DCPJ105YJ1)BrotherAktualna Cena
2HP Deskjet 2630HPAktualna Cena
3Canon Pixma TS3151 (2226C026AA)CanonAktualna Cena
4Epson ITS L382 (C11CF43402)EpsonAktualna Cena
5Epson Expression Home XP-245 (C11CF32402)EpsonAktualna Cena
6Canon Pixma MX495 (MX495 0013C009AA)CanonAktualna Cena
7HP DeskJet 2620 (D4H21B)HPAktualna Cena
8HP DeskJet Ink Advantage 3639 (DeskJet 3639)HPAktualna Cena
9Canon Pixma MG5750 (0557C006AA)CanonAktualna Cena
10Brother MFC-T910DW (MFCT910DWAP1)BrotherAktualna Cena

Drukarka A3 - Opinie i komentarze (7)

 • Piotr
  13 sierpnia 2015 o 22:15

  Zawsze wydawało mi się, że standardowa drukarka wystarczająco dobrze się u mnie sprawdzi. Jednak miałam możliwość krótkiego, bo krótkiego przetestowania takiej A3 i powiem szczerze, że jest naprawdę dobra i może okazać się bardzo pomocna właśnie przy drukowaniu niewielkich elementów czy innych rzeczy. A urządzenie wielofunkcyjne to już w ogóle super rozwiązanie.

  Odpowiedz
  • Piotr
   24 października 2015 o 14:31

   Możesz wyjaśnić w jaki sposób drukarka A3 jest “bardzo pomocna właśnie przy drukowaniu niewielkich elementów czy innych rzeczy”?
   To naprawdę bardzo interesujące…

   Odpowiedz
 • Piotr
  29 września 2015 o 23:35

  że też w dzisiajszych czasach ludzie kupują jeszcze same drukarki bez skanera, byłem przekonany że szukająć “drukarek”, to samych drukarek już ie znajdę

  Odpowiedz
  • Piotr
   27 stycznia 2016 o 13:46

   a po co mi 5 skanerów w firmie

   Odpowiedz
 • Piotr
  11 lutego 2017 o 10:27

  używam od lat drukarek A3 HP, każda następna gorsza od poprzedniej. Podstawowe wady, źle, krzywo podaje papier, zacina się ,
  zużywa niewiarygodne ilości tuszu, kolorowego zwłaszcza pomimo opcji drukuj wyłącznie czarnym atramentem, ostatnia Officejet 7610
  nie drukowała A 3 obcinała 1,5 cm z każdej strony, wydruk linii kreślenia schodki, jednym słowem absolutne dno, wiedzą, ze produkują shit,
  bo gwarancja jest tylko na rok, odradzam stanowczo

  Odpowiedz
 • Piotr
  25 marca 2017 o 14:12

  Nie znam się, a wypowiem się. Używam od roku EPSONA L1300 i jeśli chodzi o druk A3, to cud miód i orzeszki, z jednym dużym ALE.. ma bardzo kiepski mechanizm pobierania papieru, trzeba jej pilnować jak dziecko, bo albo przepuszcza puste strony i się zatrzymuje, albo łyka kilka na raz i w środku stosu jest mnóstwo pustych. Zaciąga kartki taką trójkątną rolką która jest z prawej strony i każda strona jest zagięta na brzegu w miejscu gdzie ta rolka się obraca. Kartek A4 w ogóle juz nie drukuje, każdą przepuszcza tak jak by nie rozpoznawała. Podajnik papieru trzeba od tyłu podeprzeć albo o ścianę, albo jakimś patykiem, inaczej można zapomnieć o drukowaniu. Poza tym koszty druku śmiesznie niskie i jakość bardzo zadowalająca.. gdyby nie ten beznadziejny mechanizm to urządzenie idealne.

  Odpowiedz
 • Piotr
  17 lutego 2019 o 11:49

  Jestem ciekawa czy drukarka a3 z rankingu, a dokładnie HP Ink Tank Wireless 415 jest przez Państwa przetestowana? Ostatnio w firmie coraz więcej większych rzeczy, więc druk a3 byłby często wykorzystywany. Czy ta drukarka jest dobra, czy nie zacina papieru, czy można na niej bez problemu pracować z różnymi komputerami? Kiedyś (bardzo dawno) miałam HP i czasami miała problem z odczytaniem, połączeniem z komputerami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *