Drukarka laserowa

Drukarka laserowa

Drukarka laserowa

Zakup drukarki laserowej jest dobrym wyborem dla osób, które drukują dużo i chcą na tym zaoszczędzić. Toner drukarki pozwala na wydrukowanie znacznie większej ilości kartek, niż nawet najpojemniejsze wkłady atramentowe. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wybierania drukarki. Zatem sprawdźmy jaka drukarka laserowa będzie najlepsze. Na końcu ranking drukarek laserowych.

Drukarka laserowa Wi-Fi

Drukarki laserowe z modułem Wi-Fi są szczególnie przydatne w biurach i urzędach. Dzięki nim możesz drukować z dowolnego miejsca za pomocą zdalnego połączenia z drukarką. Przed zakupem sprawdź, jak długo trwa połączenie drukarki z komputerem. W niektórych modelach ten czas wynosi nawet 2 minuty. Dzięki temu, że drukarka jest stale podłączona do sieci, nie ma potrzeby ustalania jednego komputera jako głównego (co jest konieczne przy innych sieciach bezprzewodowych).

Drukarka z Wi-Fi pozwala także na drukowanie z urządzeń przenośnych, co jest bardzo wygodne.

Drukarka laserowa ze skanerem

Inna nazwa takiego urządzenia to drukarka wielofunkcyjna. Jeśli kupisz taką drukarkę, możesz także skanować dokumenty i robić ich fotokopie. Nie tracisz także miejsca na dodatkowe urządzenia, takie, jak skaner. Przed zakupem warto sprawdzić, czy drukarka ma opcję łączenia się z internetem, co ułatwia robienie wydruków bez używania kabla.

Ważnym czynnikiem jest kompaktowa budowa drukarki i ilość stron, które można wydrukować w ciągu miesiąca. Jeśli jest ich mniej, niż 12 tysięcy, wtedy urządzenie nie sprawdzi się w biurze. Bardzo przydatna jest możliwość robienia wydruków nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony, za pomocą menu urządzenia.

Drukarka laserowa A3

To zazwyczaj duże urządzenia, które pozwalają na drukowanie w większych formatach. Przydaje się to wtedy, gdy drukujesz dużą ilość wydruków o niestandardowych rozmiarach. Drukarki tego typu wybierają na przykład architekci i projektanci.

Najważniejszym parametrem takiej drukarki jest duża rozdzielczość, szybka praca i możliwość pracy z różnymi formatami. Przed zakupem drukarki laserowej A3 sprawdź, czy jej wydajność będzie odpowiednia do Twojego zapotrzebowania. Tonery do takich drukarek są dość drogie, dlatego sprawdź, czy drukarka jest ekonomiczna.

Część drukarek tego typu oferuje możliwość wydruku w kolorze, co dla wielu użytkowników jest niezbędnym warunkiem.

Mała drukarka laserowa

Gdy priorytetem jest dla Ciebie zaoszczędzenie miejsca, wybierz małą drukarkę. Aby uniknąć plątaniny kabli, dobrym rozwiązaniem jest wybranie drukarki z modułem Wi-Fi.

Zwróć uwagę na to, czy niewielkie rozmiary nie zostały okupione wolną pracą drukarki lub drogimi tonerami. Podajnik w takiej drukarce zwykle mieści mniej kartek papieru, niż w dużym urządzeniu. Drukarki tego typu sprawdzają się w domu lub w małym biurze.

Drukarka laserowa do domu

Koszt takiej drukarki jest wyższy, niż drukarki atramentowej, ale jest ona znacznie bardziej wydajna i tańsza w użytkowaniu. Czynnikiem decydującym na pewno nie będzie jakość wydruku – w domu zwykle drukuje się tekst. Jeśli drukujesz na przykład CV ze zdjęciem, lepszym wyborem będzie droższa drukarka laserowa, która zapewni lepsze przejścia pomiędzy kolorami i da ostre wydruki.

Drukarki laserowe do domu nie muszą się odznaczać dużą szybkością działania, a porównanie tego parametru w kilku modelach, jest bardzo trudne. Podsumowując – w domu sprawdzi się większość tanich modeli.

Drukarka laserowa do biura

Wybór drukarki laserowej do biura zależy przede wszystkim od tego, ile dokumentów jest drukowanych. Mały model, który ma podajnik na 250 kartek, będzie niewystarczający w dużym biurze. Najczęściej wykorzystywane są drukarki czarno-białe, które pozwalają na zachowanie niskich kosztów eksploatacyjnych.

Niektóre firmy wybierają drukarki A3, które pozwalają na przykład na wydrukowanie wyraźnego ogłoszenia.

Bardzo ważnym elementem drukarki do biura jest skaner – powinien mieć on jak największy obszar, by nie ucinać marginesów. Sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest kupno jednej, dużej i oszczędnej drukarki, która będzie podłączona do sieci Wi-Fi. Gdy w biurze drukuje się bardzo dużo dokumentów, należy zainwestować w dużą drukarkę, oferującą najwyższą wydajność pracy i najniższe koszty.

Przenośna drukarka laserowa

To urządzenia, które są niezastąpione w pracy przedstawicieli, kontrolerów i innych osób, pracujących poza biurem. Taka drukarka umożliwia drukowanie w każdym miejscu i zwykle pozwala na pracę bez kabli.

Przenośne drukarki laserowe łączą się z komputerem przeważnie za pomocą Bluetooth. Ważnym parametrem jest wydajność akumulatora – najlepsze drukarki pozwalają na wydrukowanie około 500 stron. Drukarki tego typu można ładować za pomocą wtyczki od laptopa, jeśli jest on tego samego producenta.

Należy pamiętać o tym, że tonery do takich drukarek są znacznie gorzej dostępne niż do innych modeli – przed zakupem zorientuj się, jaka jest ich cena i gdzie można je dokupić.

Drukarka laserowa do 300 zł

Drukarki laserowe kilka lat temu były uważane za drogie urządzenia, natomiast dziś zakup takiego sprzętu jest znacznie mniejszym wydatkiem. Za cenę około 300 złotych kupisz drukarkę, która będzie tania w eksploatacji, szybka i niezbyt duża.

Tanie drukarki mogą mieć mniej funkcji i nie zaoferują na przykład dużego, kolorowego wyświetlacza. Dla większości użytkowników nie będzie stanowiło to problemu, ponieważ większość dokumentów, i tak jest drukowanych z komputera.

Jakość wydruku z drukarki do 300 złotych nie będzie oszałamiająca, ale jeśli chcesz drukować tylko i wyłącznie tekst, nie będzie to miało znaczenia.

Drukarka laserowa - Ranking 2019

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka laserowa, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

RankingDrukarka laserowaProducentCena
1HP SL-M2026 (SL-M2026/SEE)HPAktualna Cena
2HP LaserJet Pro M15a (W2G50A)HPAktualna Cena
3Brother HL-1110E (HL1110EYJ1)BrotherAktualna Cena
4Samsung SL-M2026WSamsungAktualna Cena
5Xerox Phaser 3020 (3020V_BI)XeroxAktualna Cena
6HP Color LasetJet Pro M254nw (T6B59A)HPAktualna Cena
7Brother HL-L2312DBrotherAktualna Cena
8HP LaserJet Pro M203dw (G3Q47A)HPAktualna Cena
9OKI C532DN (46356102)OKIAktualna Cena
10HP Color LaserJet Pro M254dw (T6B60A)HPAktualna Cena

Drukarka laserowa - Opinie i komentarze (8)

 • Piotr
  13 sierpnia 2015 o 22:17

  Nie mam takiej drukarki ale widziałem jak drukuje i jestem przekonany, że gdybym miał teraz kupić drukarkę to zdecydowałbym się właśnie na taką. Drukuje o wiele szybciej niż drukarka atramentowa a dodatkowo jest bardziej oszczędna, a to akurat dla mnie bardzo się liczy. Nie wiedziałem jednak, że drukarka laserowa jest tak tania. Przemyślę może jeszcze ten zakup.

  Odpowiedz
 • Piotr
  10 marca 2016 o 11:11

  Niedawno kupiłam drukarkę laserową używaną za około 50 zl, super okazja. Okazało się, że drukarka jest w super stanie, sprawdza się świetnie u mnie już kolejny miesiąc a drukuję bardzo dużo. Wydaje mi się, że warto w taką drukarkę zainwestować. Moja jest firmy HP i jest bardzo poręczna, można ją wszędzie zmieścić, działa bardzo prosto i nigdy nie miałam z nią problemu.

  Odpowiedz
 • Piotr
  19 czerwca 2016 o 18:51

  Ja mam drukarkę Konica Minolta z Hicopy i odpowiada mi, dobrze drukuje, nie szwankuje. Dodatkowo mam u nich serwis i kupuję od nich tonery, więc ogólnie jestem zadowolony.

  Odpowiedz
 • Piotr
  2 sierpnia 2016 o 18:27

  Ja używam od dawna HP 1525NW i ma tanie tonery, działa super do dziś.

  Odpowiedz
 • Piotr
  30 września 2016 o 10:30

  W przypadku drukowania powyżej 500 stron miesięcznie najlepszą opcją jest dzierżawa. Dlaczego? Bo są stałe miesięczne koszty abonamentu, w którego cenie jest serwis i atrament. Jednym obowiązkiem użytkownika jest zakup papieru.

  Odpowiedz
 • Piotr
  13 maja 2017 o 19:37

  Cześć wszystkim! Jeśli chcecie zaoszczędzić kasę na prowadzeniu firmy, warto skorzystać z oprogramowania. Wiem, co mówię, bo sam to robię. Generalnie korzystam z rozwiązań dedykowanych, osobiście polecam Documaster- to są programy od Euroimpex. Mam Documaster Service i mogę sobie zarządzań urządzeniami wielofunkcyjnymi, drukarkami itd. zdalnie. Monitoruję kiedy chce wszystko- od stanu technicznego tych sprzętów, przez ich wydajność itp. Jestem administratorem i mam wgląd w to, co się dzieje nawet zdalnie, z byle jakiego miejsca. A i jak pojawi się jakiś problem techniczny np. to od razu pojawia się komunikat, więc nie ma przestoju w pracy. Jest podawana dokładna diagnoza, co się stało, więc chociażby z tego względu nie muszę ponosić kosztów na serwisowanie.

  Odpowiedz
  • Piotr
   9 grudnia 2017 o 13:10

   czy to jest reklama?

   Odpowiedz
 • Piotr
  17 lutego 2019 o 12:28

  Drukarka laserowa, którą ostatnio kupiłem to Samsung SL-C430W. Wydaje mi się być dobrym modele i sprzętem, chociaż nie korzystam z niej aż tak długo. Z takich doświadczeń od czasu zakupu mogę powiedzieć, że nie zacina się, raz miała problem z poborem papieru ale może to przez kartki. Oprócz tego fajnie wygląda i jest wydajna. Dość dużo drukuję a toner bardzo ładne ma kolory nadal.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *