Drukarka etykiet

drukarka etykiet

Drukarka etykiet

Drukarki etykiet są stosowane przede wszystkim w biznesie – dzięki nim, można znacznie przyśpieszyć pracę przy wysyłaniu listów (adresowanie) czy oznaczaniu różnych przedmiotów. Drukarka etykiet usprawnia pracę w wielu różnych miejscach. Najprostsze modele są stosowane w domu do oznaczania segregatorów czy pudełek z drobiazgami. Dzięki drukarkom etykiet możesz łatwiej utrzymać porządek w swoich zbiorach.

Dobra drukarka etykiet jest niezastąpiona także w biznesie. Używa się ich przede wszystkim w biurze do oznaczania teczek z dokumentami, segregatorów czy półek. Bez drukarek etykiet praktycznie niemożliwe jest metkowanie produktów za pomocą kodów kreskowych. Drukarki są pomocne także w przemyśle i w ich przypadku wykorzystuje się drukarki etykiet o podwyższonej trwałości. Umożliwiają one wydrukowanie bardzo dużej ilości etykiet.

Drukarka termiczna do etykiet

Dobra drukarka termiczna, używa papieru zmieniającego kolor pod wpływem wysokiej temperatury. Drukarka tego typu, pozwala jedynie na drukowanie z użyciem czarnej czcionki. Jakie są najważniejsze korzyści drukarek termicznych? Pozwalają one na bardzo szybkie drukowanie dużej ilości elementów, a ich praca nie jest związana z dużym hałasem.

Wydruki z drukarek termicznych są mniej trwałe niż w przypadku drukarek termotransferowych i po kilku miesiącach, mogą całkiem wyblaknąć. Mimo to znajdują one powszechne zastosowanie w drukowaniu paragonów, potwierdzeń, bilecików z numerkami stosowanych w kolejkach i wielu innych miejscach.

Drukarka etykiet termotransferowa

Drukarki termostranferowe mają nieco inną budowę – oferują zarówno czarno-biały, jak i kolorowy druk. Podczas wydruku, stosowana jest kalka barwiąca dociskana do etykiety, na której zostawia trwały ślad. Ten rodzaj etykiet jest trwalszy, dlatego można go zastosować między innymi, do metkowania towarów.

Istnieją także drukarki, które pracują jednocześnie w trybie termicznym i termotransferowym i pozwalają wybrać użytkownikowi odpowiednią opcję wydruku. Drukarki termotransferowe często są integrowane z programem sprzedażowym i magazynowym, dzięki czemu można bardzo szybko wydrukować dużą ilość kodów kreskowych.

Do drukarek termotransferowych, często dołączane jest oprogramowanie producenta, które pozwala zaprojektować odpowiednią etykietę. Sprzęt tego typu różni się, pod względem rozdzielczości, trwałości wydruku oraz kosztów eksploatacji. Przed zakupem dobrej drukarki warto zapoznać się z cenami materiałów eksploatacyjnych.

Drukarka etykiet przenośna

Przenośne drukarki etykiet sprawdzają się wszędzie tam, gdzie komputer podłączony do zwykłej drukarki znajduje się zbyt daleko od towaru, by takie rozwiązanie było skuteczne. Z taką sytuacją spotkamy się między innymi w bardzo dużych magazynach.

Przenośne drukarki etykiet mogą być przydatne także w pracy kuriera czy przedstawiciela, który bardzo rzadko przebywa w siedzibie firmy.

Przenośna drukarka etykiet, powinna mieć niewielkie wymiary i różnorodne opcje zasilania. Nowoczesne modele, oferują takie opcje zasilania, jak wbudowany akumulator, ładowanie z gniazda zapalniczki samochodowej oraz tradycyjny kabel sieciowy. Producent zapewnia zwykle torbę transportową, która pozwala na wygodne przewożenie urządzenia.

Bardzo przydatne są też drukarki przenośne z klawiaturą. Aby wydrukować na nich kod, nie musisz podłączać jej z klawiatury. Nazwę lub oznaczenie produktu można wybrać z menu, lub wpisać je od zera.

Drukarka etykiet i znaków bezpieczeństwa

W niektórych firmach, konieczne jest drukowanie dużej ilości niewielkich, samoprzylepnych znaków bezpieczeństwa. Ich kolory oraz wymiary są dokładnie określone w przepisach, dlatego do tego celu, wykorzystuje się specjalistyczne drukarki. Dobra drukarka etykiet i znaków bezpieczeństwa, pozwala między innymi na drukowanie trwałych etykiet w kolorze, oraz przycinanie ich bezpośrednio za pomocą wbudowanego plotera. Drukarki tego typu, powinny oferować jak najszybsze wydrukowanie etykiety, bez konieczności wprowadzania skomplikowanych ustawień. Nowoczesne modele są na tyle proste w obsłudze, że może się nimi posługiwać nawet niedoświadczony użytkownik.

Drukarka etykiet - Ranking 2021

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka etykiet, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

TOP 10Drukarka etykietProducentCena
1Dymo LM280DymoAktualna Cena
2Zebra GK420dZebraAktualna Cena
3Brother Drukarka do naklejek QL-800 QL800YJ1BrotherAktualna Cena
4Canon Zoemini Photo Printer (3204C005)CanonAktualna Cena
5Brother PT-D600VPBrotherAktualna Cena
6Zebra GK420tZebraAktualna Cena
7Brother PT-E550W (PT-E550WVP)BrotherAktualna Cena
8Dymo LabelManager 160 - S0946340DymoAktualna Cena
9Brother P-touch PT-D400 PTD400YJ1BrotherAktualna Cena
10Brother Drukarka PT-P300BT PTP300B PTP300BBrotherAktualna Cena

Drukarka etykiet - Opinie i komentarze (6)

 • 27 czerwca 2017 o 13:27
  Permalink

  Nie wiedziałam, że takie są ceny tych drukarek. Do firmy to świetna sprawa, jednak na codzień się nie używa takiego sprzętu zbyt często. Można sobie jednak pozwolić na taką drukareczkę.

  Odpowiedz
 • 14 grudnia 2017 o 21:24
  Permalink

  Drukarki termiczne świetnie się sprawdzają 🙂

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 11:28
  Permalink

  Jeśli zamierzacie drukować dużo, zainwestujcie w dobre drukarki etykiet oraz zamienniki marki Labelpeak.

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2018 o 16:20
  Permalink

  Jakby ktoś szukał Drukarek Etykiet, to polecam w dobrych cenach Zebry

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 12:13
  Permalink

  Mi się wydaje, że drukarka do etykiet to super przydatny sprzęt kiedy ma się firmę. Ja produkuję ciastka i takie etykiety bardzo mi się przydają. W końcu czas na zakup takiej drukarki. Wydaje mi się, że Brother byłby super, ale to chyba wybór trochę drogi. Czy coś tańszego polecacie? Co równie szybko i dobrze będzie drukowało?

  Odpowiedz
 • 5 marca 2020 o 13:00
  Permalink

  Jeśli chodzi o drukarki etykiet to polecam zajrzeć na stronę sklep.hdwr.pl znajdziecie tam różne zebry i nie tylko.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *