Drukarka do domu

drukarka do domu

Drukarka atramentowa Canon Pixma iP7250

Ceny drukarek są dziś na tyle niskie, że każdy może sobie pozwolić na ich kupno i używanie w domu. Przydają się bardzo do drukowania różnych materiałów potrzebnych w szkole i pracy. Przed zakupem drukarki do domu zastanów się, czy potrzebujesz modelu, który będzie przede wszystkim tani, czy też takiego, którego użytkowanie będzie ekonomiczne. Jeszcze kilka lat temu za dobrą drukarkę do domu uznawano jedynie modele atramentowe, natomiast dziś dużym powodzeniem cieszą się także drukarki laserowe.

Drukarka laserowa do domu

Dobra drukarka laserowa do domu to zwykle niewielki model, który oferuje podstawowe funkcje drukowania. Bardzo przydatne jest wyposażenie drukarki w skaner, dlatego doskonałym wyborem jest laserowe urządzenie wielofunkcyjne. Jaka drukarka laserowa do domu jest najlepsza? Wszystko zależy od tego, jak dużo chcesz drukować – jeśli chcesz wydrukować kilka kartek raz w tygodniu, duża pojemność tonera i cena drukowania jest znacznie mniej ważna, niż cena zakupu.

Warto, aby drukarka oferowała możliwość podłączenia do Wi-Fi, dzięki czemu będą mogli z niej korzystać wszyscy domownicy w cały domu. To znacznie lepsze rozwiązanie, niż podłączanie się do drukarki za każdym razem, gdy chcemy coś wydrukować.

Drukarki laserowe kolorowe są nadal jedynie ciekawostką. Obecnie ich ceny są bardzo wysokie, bo producent musi w nich użyć przynajmniej 4 tonerów w różnych kolorach.

Drukarka atramentowa do domu

Drukarki atramentowe oferują jeszcze wyższą jakość wydruku i dzięki nim możemy drukować także fotografie (jeśli drukarka jest kolorowa). Dobra drukarka atramentowa do domu nie musi kosztować dużo pieniędzy – bez problemu znajdziesz takie urządzenie w cenie około 500 złotych.

Zwróć uwagę na to, jak drogie są tusze do drukarki, bo jeśli tego nie zrobisz, rozczarujesz się przy zakupie nowego kompletu. Często są one tak drogie, że drukowanie w domu staje się nieopłacalne.

Innym rozwiązaniem jest zakup drukarki kolorowej, która posłuży do wydruku fotografii, a przy okazji będziemy mogli wydrukować na niej dokumenty. Najlepsza drukarka atramentowa do domu to sprzęt, w którym nie pojawia się problem z zasychaniem tuszu. Niestety, wiele modeli ma z tym problem, co skutkuje znacznie droższymi kosztami użytkowania. Istnieją także drukarki, do których można dolewać tusze w formie płynnej, dzięki czemu koszt wydruku jest bardzo niski. Takie drukarki aktualnie produkuje firma Epson i mamy nadzieję, że w jej ślady pójdą także inni producenci. Minusem takiej drukarki jest wysoka cena (kosztuje około 600 zł), ale za to cena jednej kartki wynosi zaledwie pół grosza. Jeśli dużo drukujesz, trudno o lepszy wybór.

Jakie są zalety drukarki atramentowej? Największą jest na pewno cena – drukarka jest bardzo tania, a tusze do niektórych modeli kosztują kilka złotych. Przed zakupem należy obliczyć sobie, jak dużo kosztuje wydruk jednej strony. Może się okazać, że taniej wychodzi wizyta w ksero. Porównując ceny zamienników nie powinieneś zwracać na opis tanich producentów, bo często zawyżają oni ilość stron, które można wydrukować na jednym kartridżu. Tego problemu nie ma z tuszami renomowanych firm.

Drukarka do domu ze skanerem

W domu bardzo często zachodzi konieczność zeskanowania dokumentów i ich wydrukowania. Możesz to zrobić dzięki drukarce do domu ze skanerem, która kosztuje tylko trochę więcej, niż zwykła drukarka, ale oferuje znacznie bardziej zaawansowane opcje. Drukarka do domu ze skanerem to także interesujący sposób na zdigitalizowanie Twoich wydrukowanych fotografii i rysunków. Dzięki niej nie będziesz miał problemu z załatwianiem spraw urzędowych, podczas których musisz wysłać skan dokumentów.

Drukarka do domu z Wi-Fi

Gdy decydujesz się na zakup drukarki do domu, najlepszym wyborem jest drukarka z Wi-Fi. Wystarczy, że raz podłączysz ją do sieci domowej, a będziesz mógł drukować z każdego komputera, który jest do niej podłączony bezprzewodowo. To o wiele wygodniejsze niż podłączanie drukarki do laptopa za pomocą kabla zawsze wtedy, gdy chcemy coś wydrukować. Taka sieć działa w całym domu, dlatego mogą z niej korzystać domownicy mieszkający na różnych piętrach.

Ceny drukarek Wi-Fi nie są o wiele wyższe od modeli bez tej technologii, dlatego zakup jest bardzo opłacalny. Już za parę lat można się spodziewać tego, że drukarki z Wi-Fi odejdą do lamusa i będziemy korzystali ze znacznie szybszych drukarek, łączących się z siecią za pomocą LTE. Na razie wystarczająca jest technologia Wi-Fi.

Drukarka do domu – jaka firma?

Na rynku drukarek panuje bardzo duża konkurencja – firmy takie, jak Canon, HP czy Brother oferują w zasadzie podobną ofertę. Warto zauważyć, że zarabiają one nie tylko na drukarkach (które mogą być sprzedawane nawet ze stratą), ale na oryginalnych tonerach.

Z tego powodu, stosowane są zabezpieczenia, mające na celu utrudnić użytkownikowi korzystanie z tuszy alternatywnego pochodzenia. Naszym zdaniem, zamienne tusze i tonery takich producentów, jak na przykład Active Jet, są dobrym wyborem i nie mają wpływu na żywotność drukarki.

Drukarka do domu - Ranking 2019

Poniżej prezentujemy ranking w kategorii Drukarka do domu, który jest aktualizowany codziennie. Mamy nadzieję, że jest to kolejny przydatny element na stronie i jeszcze bardziej pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Dodatkowo można sprawdzić aktualną cenę, która pobierana jest z serwisu Skąpiec.pl.

TOP 10Drukarka do domuProducentCena
1Brother DCP-J105 (DCPJ105YJ1)BrotherAktualna Cena
2HP Deskjet 2630HPAktualna Cena
3Canon Pixma TS3151 (2226C026AA)CanonAktualna Cena
4Brother Ink Benefit DCP-J100BrotherAktualna Cena
5Epson ITS L382 (C11CF43402)EpsonAktualna Cena
6Epson Expression Home XP-245 (C11CF32402)EpsonAktualna Cena
7Canon Pixma MX495 (MX495 0013C009AA)CanonAktualna Cena
8HP Color LasetJet Pro M254nw (T6B59A)HPAktualna Cena
9HP LaserJet Pro M26nw (T0L50A)HPAktualna Cena
10HP DeskJet 2620 (D4H21B)HPAktualna Cena

Drukarka do domu - Opinie i komentarze (8)

 • Piotr
  13 sierpnia 2015 o 18:28

  Ostatnio moja drukarka się zepsuła i zaczęłam rozglądać się za nową. Jestem zaskoczona ilością marek, jakie są na rynku. Dla laika, jakim właściwie jestem artykuły tego typu są kapitalna pomocą w wyborze. Chyba zdecyduje się na zupełnie inną niż miałam do tej pory bo chciałabym i skaner mieć. Ewentualnie, ze względu na cenę i dostępność tuszy zdecyduję się na drukarkę atramentową.

  Odpowiedz
 • Piotr
  23 października 2015 o 10:35

  Ja dostałam kiedyś drukarkę. Ach jaka była radość, że może drukować też w kolorze! Teraz po kilku latach nadal jest sprawna i drukuje. Odnoszę wrażenie, że kiedyś był zdecydowanie lepszy sprzęt. Teraz zastanawiam się nad kupnem drukarki laserowej, bo moja wieloletnia z HP jest atramentowa i koszty drukowania są jednak zdecydowanie większe, co teraz jest mało opłacalne.

  Odpowiedz
 • Piotr
  10 marca 2016 o 11:10

  Ja mam w domu dwie drukarki, laserową i atramentową bo takiej też potrzebuję ale zdecydowanie częściej używam laserowej. Jakoś się do niej przyzwyczaiłam, zdecydowanie lepiej się na niej drukuje. Muszę powiedzieć, że do domu, do własnego użytku wystarczy jeżeli kupimy drukarkę za około 200-300 zł, nawet używaną, w dobrym stanie.

  Odpowiedz
 • Piotr
  29 maja 2016 o 15:02

  Używacie oryginalnych tuszy czy jednak warto kupi,c zamiennik?

  Odpowiedz
 • Piotr
  17 sierpnia 2017 o 22:06

  Mam zamiennik, tusz oryginalny jest dużo droższy a zamiennik o wiele tańszy i też super się na nim drukuje.

  Odpowiedz
 • Piotr
  28 marca 2018 o 21:41

  jak dla mnie to nie drukarka a urzadzenie wielofunkcyjne. nawet do domu. ja ostatnio z polecenia kupiłem to HP M227fdn i jak na razie bardzo się sprawdza. a że a dużo skanuję, kopiuję to często jej używam. jak dla mnie na plus. no i tak jak mówiłem. teraz sama drukarka to za mało.

  Odpowiedz
 • Piotr
  17 lutego 2019 o 12:09

  Drukarka do domu po 1. nie musi być wcale duża, po 2. nie musi być wielofunkcyjna (ja nie używam w ogóle skanera). Moim zdaniem bardzo dobrą propozycją może okazać się Canon Pixma MX495. Sam korzystałem przez wiele lat z tej drukarki i byłem bardzo zadowolony. Teraz nie mam już w ogóle drukarki, bo korzystam w pracy, ale jeżeli ktoś szuka czegoś polecanego, to jak najbardziej Canon będzie robił robotę.

  Odpowiedz
 • Piotr
  3 maja 2019 o 01:16

  Polecam HP Deskjet 2630.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *