Drukarka Epson L800

Drukarka atramentowa do zdjęć Epson L800
Drukarka atramentowa do zdjęć Epson L800

Drukarka od firmy Epson należy do rodziny drukarek fotograficznych. Prędkość drukowania standardowego zdjęcia o wymiarach 10x15cm w jakości photo wynosi 26 sekund, natomiast w formacie A4 około 2 minut. Każdy kolor jest osobnym pojemniku o pojemności 70ml, co jak na standardowe rozwiązania jest bardzo dużą ilością. Układ doprowadzenia tuszu jest sygnowany przez CISS, co gwarantuje wysoką jakość oraz szczelność wszystkich połączeń. Oprogramowanie EPSON Easy Photo Print umożliwi początkującym użytkownikom szybkie i proste określenie parametrów drukowania fotografii.

Epson L800 jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które drukują bardzo duże ilości zdjęć i zależy im na ich najwyższej jakości.

Wielką zaletą drukarki Epson 800 są pojemne tonery z tuszem, umożliwiają one wydrukowanie około 1500 zdjęć w formacie 10x15cm bez uzupełniania atramentu. Kolejnym plusem jest bardzo prosta obsługa oraz doskonała jakość drukowanych zdjęć.

Dla wielu wadą i przeszkodą w kupnie może być cena, gdyż wychodzi ona poza granice 1000zł, co jest dość sporym wydatkiem, aczkolwiek całkowicie zrozumiałym w przypadku tej klasy urządzenia.

Jakie tusze do Epson l800?

Tusz czarny: Epson T6731 (C13T67314A)
Tusz niebieski/cyan: Epson T6732 (C13T67324A)
Tusz purpurowy/magenta: Epson T6733 (C13T67334A)
Tusz żółty: Epson T6734 (C13T67344A)

Brother DCP 1512E

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP 1512E
Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP 1512E
Monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne będzie dobrym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw i dla użytkowników domowych. Producent zapewnia, że Brother DCP 1512E wykaże się długą żywotnością w przypadku obciążenia do 9000 stron miesięcznie. Jest to wielofunkcyjny sprzęt z szybkością drukowania do 20 stron. Skanowanie, kopiowanie i drukowanie z tym urządzeniem jest niezwykle proste. Czas wydrukowania pierwszej strony w trybie gotowości urządzenia to zaledwie 10 sekund.

Sprzęt posiada złącze USB 2.0 oraz podajnik z pojemnością 150 arkuszy. Kopiarka kseruje z szybkością do 20 stron na minutę. Urządzenie pozwala na łączenie dwóch lub czterech stron w jedną.

Wadą urządzenia mogą być spore rozmiary jak na warunki domowe a także głośny tryb pracy w momencie pobierania papieru.

Zaletami są błyskawiczne drukowanie oraz bardzo łatwa obsługa.

HP DESKJET 1050A CQ198B

Urządzenie wielofunkcyjne HP DESKJET 1050A CQ198B
Urządzenie wielofunkcyjne HP DESKJET 1050A CQ198B

Drukarka umożliwia nam skanowanie, drukowanie, oraz kopiowanie, czyli standardowe funkcje urządzenia wielofunkcyjnego. Prędkość druku HP DESKJET 1050A CQ198B to 16str./min w czerni i 12str./min w kolorze. Skanowanie odbywa się z poziomu dołączonej prostej aplikacji graficznej. Panel sterowania drukarką nie jest skomplikowany i niezbyt rozbudowany, umożliwia podstawową obsługę drukarki. Nie znajdziemy tutaj natomiast wyświetlacza LCD.

HP DESKJET 1050A CQ198B jest przeznaczone przede wszystkim dla ludzi, którzy chcą mieć urządzenie do standardowych zastosowań domowych w niskiej cenie.

Jedną z większych zalet tego urządzenia jest na pewno jego niska cena, aczkolwiek wysokie koszty eksploatacji mogą przytłoczyć. Tonery są drogie i ciężko jest o dobre zamienniki. Kolejna sprawa to awaryjność drukarki, gdyż dość często się psuje, a naprawa w wielu przypadkach jest nieopłacalna.

Canon Pixma MG4250

Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG4250
Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG4250
Urządzenie wielofunkcyjne dla domowego użytku a także dla małych firm Canon Pixma Mg 4250 to sprzęt łączący w sobie wiele zalet. Jest to drukarka, skaner oraz kopiarka w jednym. Do sterowania mamy prosty  i kolorowy ekran z licznymi diodami oznajmiającymi nam aktualny tryb pracy. Oprócz zwykłego druku urządzenie świetnie sprawdza się także przy drukowaniu fotografii. Interfejs Wifi pozwala na łatwy i szybki dostęp. Drukowanie w kolorze odbywa się w tempie 20 stron na minutę. Tryb monochromatyczny to 35 stron na minutę. Automatyczny druk dwustronny zezwala nie tylko na drukowanie w formacie A4, ale też w innych formatach.

Charakterystyczną cechą skanera jest wysoka rozdzielczość. Strona  A4 skanowana jest w czasie 14 sekund. Głębia skanowanych kolorów wykazuje się dużą efektywnością.

Kopiarka umożliwia wielokrotne wykonywanie kopii, które w formacie A4 odbywa się z prędkością 20 sekund.

Zaletą tego urządzenia wielofunkcyjnego jest mnogość dołączonego oprogramowania. Sprzęt jest lekki i ma niewielkie wymiary. Zezwala także na drukowanie z urządzeń mobilnych.

Wadą często wymienianą przez użytkowników jest jedynie głośny tryb pracy.

Canon PIXMA IP7250

Drukarka atramentowa Canon PIXMA IP7250
Drukarka atramentowa Canon PIXMA IP7250

Jest to jedna z ciekawszych opcji jeśli chodzi o drukarki atramentowe. Oferuje nam bardzo wysoką rozdzielczość wydruków 9600 x 2400 dpi, co sprawia, że każdy dokument oraz fotografia wygląda bardzo profesjonalnie. PIXMA IP7250 posiada kartę WIFI oraz interfejs USB 2.0. Szybkość drukowania wynosi 15str./min w trybie monochromatycznym oraz 10str./min w kolorze. Dołączone oprogramowanie zawierające takie aplikacje jak: Canon Full HD Movie Print, Easy-WebPrint EX czy Easy-PhotoPrint EX umożliwia dokładne określenie wszystkich parametrów drukowania oraz wybór różnych trybów.

Sprzęt jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowań domowych, kiedy chcemy uzyskiwać naprawdę jakościowe wydruki zdjęć czy dokumentów.

Na uwagę w przypadku Canon PIXMA IP7250 na pewno zasługuje ogólna funkcjonalność jaką oferuje nam to urządzenie. Oprogramowanie dołączone do drukarki jest kolejnym dużym plusem, gdyż rozszerza nasze możliwości dostosowania wydruków.

Niestety wadą dla wielu będzie jej cena oraz głośna praca, niekiedy bardzo kłopotliwa.