Drukarka do faktur

Wyposażenie mniejszych i większych firm, punktów sprzedaży czy punktów usługowych wymaga – oprócz podstawowego wyposażenia sprzętowego o uniwersalnym charakterze biurowym, jak komputery i kserokopiarki – również urządzeń o specjalnym, niekiedy bardzo ukierunkowanym przeznaczeniu. Do takich peryferyjnych sprzętów należy drukarka do faktur – bardzo przydatne i ekonomiczne urządzenie, pozwalające ograniczyć koszty druku w firmie i usprawnić obieg dokumentów.

Dlaczego rozdzielenie funkcji drukowania faktur od pozostałych pism i grafik ma sens? Przede wszystkim dlatego, że dokumenty sprzedażowe drukowane są z reguły w dużych ilościach, za to nie wymagają najwyższej jakości. Oczywiście muszą być czytelne i starannie opracowane, ale nie jest tu konieczne idealne odwzorowanie czerni ani czyste, żywe kolory. Stawiamy w tym przypadku na tempo drukowania i niskie koszty eksploatacji urządzenia.

Zasadniczą kwestią, przed jaką stajemy wybierając drukarkę, jest decyzja: drukarka laserowa, czy drukarka atramentowa? Jeśli sprzęt rzeczywiście służyć będzie głównie lub wyłącznie do drukowania dokumentów sprzedażowych, ta pierwsza opcja będzie zdecydowanie bardziej korzystna.

Drukarka laserowa jest wprawdzie droższa i z reguły bardziej energochłonna, ale zdecydowanie bardziej efektywna. Jednorazowo możemy drukować na niej nawet kilkadziesiąt dokumentów, co w ostatecznym rozliczeniu bardzo skraca czas, usprawnia pracę i czyni drukowanie bardziej wydajnym – zwłaszcza, że tonery do drukarek laserowych starczają na dłużej. Jakość wydruku z drukarki laserowej z reguły nie jest najwyższa, ale tam, gdzie liczy się przede wszystkim ilość i czas, nie to jest najważniejsze. Gdy zatem drukujemy naprawdę spore ilości faktur i innych dokumentów wymagających jedynie czytelności, monochromatyczne urządzenie laserowe w pełni nas zadowoli.

drukarka do faktur hl-2270dw
Drukarka laserowa Brother HL-2270DW

Z całą pewnością natomiast nie zaleca się przy tego typu przeznaczeniu kupowania drukarki atramentowej, zwłaszcza, jeśli ilość wydruków w naszej firmie jest „hurtowa”. Urządzenia te są z reguły tańsze, podobnie jak dedykowane im tonery, te ostatnie jednak nie należą do wydajnych. Ogólny koszt eksploatacji drukarek atramentowych podwyższa też fakt, iż psują się częściej, a ich serwisowanie pogwarancyjne jest droższe.

Kupując drukarkę laserową do faktur zwróćmy uwagę na jej wytrzymałość i poziom hałasu – urządzenie przeznaczone do druku dokumentów będzie prawdopodobnie intensywnie eksploatowane.

Drukarka do faktur - Opinie i komentarze (3)

 • 10 marca 2016 o 11:16
  Permalink

  Myślę, że sprzęt Brother to bardzo dobry sprzęt, jakość wysoka więc można pokusić się o taką drukarkę i drukować na własne potrzeby. Ja coraz częściej zastanawiam się nad taką drukarką, aby drukować te faktury w bardziej przejrzysty sposób. Wtedy na pewno lepiej wszystko będzie wyglądało. Nie wiedziałam, że mam wybór.

  Odpowiedz
 • 28 maja 2018 o 21:38
  Permalink

  Nie tak dawno kupiłam ten sprzęt. Dobra drukarka do faktur to spore ułatwienie. Nie muszę już tego nigdzie zlecać, nie muszę kupować specjalnych świstków. Wszystko ładnie i szybko drukuję, co pozwala mi zdecydowanie szybciej pracować. Polecam wszystkim, nawet tym, którzy mają niewielką firmę i wydaje im się, że to zbędny wydatek.

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 12:14
  Permalink

  Mam drukarkę do faktur. W mojej firmie to niezbędny sprzęt, bo bardzo dużo się ich codziennie drukuje. Zdecydowaliśmy się na kupno Brothera i jesteśmy zadowoleni z tej drukarki. Świetnie spełnia swoje zadanie, jeszcze nie było z nią żadnego problemu ani kłopotu. Myślę, że jak ktoś szuka czegoś niezawodnego z czego przez lata będzie mógł korzystać, to jak najbardziej polecam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *